Hero image
Turnering

Hold

U11/7


  • 1. KFCMD Halen (BE)
  • 2. TuS Esens (DE)
  • 3. ESC Longueau-1 (FR)
  • 4. ESC Longueau-2 (FR)
  • 5. v.v.SVI -1 (NL)
  • 6. v.v.SVI -2 (NL)
  • 7. Z.A.C. -1 (NL)
  • 8. Local team U11 (NL)

U12/8


  • 1. F.C. Park Houthalen (BE)
  • 2. FC Enghiennois (BE)
  • 3. SG Reinhardtsdorf (DE)
  • 4. SG Agathaberg (DE)
  • 5. SV Mauchenheim (DE)
  • 6. Herstedøster IC (DK)
  • 7. IF Bytoften (DK)
  • 8. OB (DK)
  • 9. Nibe Boldklub-1 (DK)
  • 10. Nibe Boldklub-2 (DK)
  • 11. Arleux Fechain (FR)
  • 12. FCSR Haguenau-1 (FR)
  • 13. FCSR Haguenau-2 (FR)
  • 14. ESC Longueau (FR)
  • 15. v.v.SVI (NL)
  • 16. Z.A.C. (NL)

U13/8


  • 1. K.A.C. Betekom (BE)
  • 2. R.E. Blégnytoise (BE)
  • 3. FC Enghiennois (BE)
  • 4. KSV Baunatal (DE)
  • 5. Herstedøster IC-1 (DK)
  • 6. Herstedøster IC-2 (DK)
  • 7. Herstedøster IC-3 (DK)
  • 8. BK Friheden (DK)
  • 9. IF Bytoften (DK)
  • 10. FC Holte -1 (DK)
  • 11. FC Holte -2 (DK)
  • 12. Jelling FS-1 (DK)
  • 13. Jelling FS-2 (DK)
  • 14. US Wervicq sud (FR)
  • 15. RCPF (FR)
  • 16. ESC Longueau (FR)
  • 17. CA Vitry-1 (FR)
  • 18. CA Vitry-2 (FR)
  • 19. v.v.SVI -1 (NL)
  • 20. v.v.SVI -2 (NL)
  • 21. Z.A.C. -1 (NL)
  • 22. Z.A.C. -2 (NL)

G13/8


  • 1. Hørsholm-Usserød -1 (DK)
  • 2. Hørsholm-Usserød -2 (DK)
  • 3. Hørsholm-Usserød -3 (DK)
  • 4. Nibe Boldklub (DK)
  • 5. CSV Jong Holland (NL)
  • 6. Oranje Nassau (NL)
  • 7. VVZ -1 (NL)
  • 8. Z.A.C .-1 (NL)

U14


  • 1. Springfield Ramblers (IE)
  • 2. R.S.D. Jette (BE)
  • 3. Herstedøster IC (DK)
  • 4. IF Bytoften (DK)
  • 5. OB (DK)
  • 6. FC Gobelins (FR)
  • 7. H.S.V. de Zuidvogels (NL)
  • 8. Z.A.C. (NL)

U15


  • 1. RU Lasne-Ohain (BE)
  • 2. K.F.C. Lint-1 (BE)
  • 3. K.F.C. Lint-2 (BE)
  • 4. V.K. Hooikt (BE)
  • 5. Oud-Heverlee Leuven (BE)
  • 6. K.A.C. Betekom-1 (BE)
  • 7. K.A.C. Betekom-2 (BE)
  • 8. F.C. Park Houthalen (BE)
  • 9. KFCMD Halen-1 (BE)
  • 10. KFCMD Halen-2 (BE)
  • 11. EJFA Andennais (BE)
  • 12. Herstedøster IC (DK)
  • 13. V.V. Noordwijk-1 (NL)
  • 14. V.V. Noordwijk-2 (NL)
  • 15. VVOP (NL)
  • 16. TSC (NL)
  • 17. v.v.SVI-1 (NL)
  • 18. v.v.SVI-2 (NL)
  • 19. v.v.SVI -3 (NL)
  • 20. Z.A.C. -1 (NL)

G15


  • 1. Herstedøster IC (DK)
  • 2. Hørsholm-Usserød Idrætsklub (DK)
  • 3. DSVP (NL)
  • 4. FC Berghuizen (NL)
  • 5. v.v.SVI (NL)

U17


  • 1. K.F.C. Lint (BE)
  • 2. K.A.C. Betekom-1 (BE)
  • 3. K.A.C. Betekom-2 (BE)
  • 4. R.D.C. Cointe (BE)
  • 5. Union Saint-Ghislain Tertre (BE)
  • 6. FC Sint-Kruis-Winkel (BE)
  • 7. JSG WNK (DE)
  • 8. TuS Mensfelden 1894 e.V. (DE)
  • 9. Herstedøster IC (DK)
  • 10. OB (DK)
  • 11. FC BCV (FR)
  • 12. Pays Créçois (FR)
  • 13. Sc muiderberg (NL)
  • 14. S.V. Sporting S (NL)
  • 15. JVC (NL)
  • 16. Rhelico (NL)
  • 17. MVV Alcides (NL)
  • 18. v.v.SVI-1 (NL)
  • 19. v.v.SVI-2 (NL)
  • 20. Z.A.C. (NL)

G17


  • 1. TSV Bemerode (DE)
  • 2. FC Oeding (DE)
  • 3. S.V. Den Hoorn (NL)
  • 4. Go ahead Kampen (NL)
  • 5. v.v.SVI (NL)

Turneringen er sponsoreret af