Language
EN
dansk
Deutsch
English
français
italiano
Nederlands
polski
čeština
Main Menu
Close
Matches
Tournament
Tournament
Age categories
Teams
Rules
History
Match Schedule App
Plattegrond
Program
Program
Programma (NL)
Program (EN)
Programme (FR)
Programm (DE)
Aiport & ferry schedule
Shuttle saturday to sports accommodation
Hospitality
Hospitality
Check-in
Tourist information
Accommodation
Meals
Important information
Rooming
Location
Contact
Tournament
Teams
Age categories
Teams
Rules
History
Match Schedule App
Plattegrond
Hanze Trophy U11/7
1.
R.S.C. Beaufays-1 (BE)
2.
R.S.C. Beaufays-2 (BE)
3.
R.D.C. Cointe (BE)
4.
GVI-1 (DK)
5.
GVI-2 (DK)
6.
GVI-3 (DK)
7.
1.FC Viereth (DE)
8.
V.V. Noordwijk (NL)
9.
v.v. Veendam 1894 (NL)
10.
ZAC -1 (NL)
11.
ZAC -2 (NL)
12.
SVI (NL)
Hanze Trophy U12/8
1.
St Joseph Boys 2012 (IE)
2.
Inspire Futbol Academy (SC)
3.
R.S.C. Beaufays-1 (BE)
4.
R.S.C. Beaufays-2 (BE)
5.
Union Saint-Ghislain Tertre-Hautrage (BE)
6.
GVI-1 (DK)
7.
GVI-2 (DK)
8.
Sønderris SK-1 (DK)
9.
Sønderris SK-2 (DK)
10.
Sønderris SK-3 (DK)
11.
Hover IF-1 (DK)
12.
Hover IF-2 (DK)
13.
Hover IF-3 (DK)
14.
RKG (DK)
15.
SVI (NL)
16.
ZAC (NL)
Hanze Trophy U13
1.
GVI (DK)
2.
RKG-1 (DK)
3.
RKG-2 (DK)
4.
IK Rosendal-1 (DK)
5.
IK Rosendal-2 (DK)
6.
V.V. Noordwijk (NL)
7.
SC Victoria’04 (NL)
8.
sc Heerenveen (NL)
9.
ZAC -1 (NL)
10.
ZAC -2 (NL)
11.
SVI -1 (NL)
12.
SVI -2 (NL)
Hanze Trophy U14
1.
DJK Haaren (DE)
2.
VV Laakdal (BE)
3.
R.U. Rixensartoise (BE)
4.
K.V.V. Bocholt (BE)
5.
A.S. Montkainoise (BE)
6.
A.C. Estaimbourg-1 (BE)
7.
A.C. Estaimbourg-2 (BE)
8.
GVI-1 (DK)
9.
GVI-2 (DK)
10.
IK Rosendal (DK)
11.
VVW (NL)
12.
DSOV (NL)
13.
V.V. Noordwijk (NL)
14.
sv Zwolle (NL)
15.
ZAC (NL)
16.
SVI (NL)
Hanze Trophy U15
1.
Gairdoch 2009 (SC)
2.
Leith Athletic (SC)
3.
Verlinghem Foot (FR)
4.
K.V.V. Bocholt (BE)
5.
KVC De Toekomst Borsbeke (BE)
6.
Vordingborg IF-1 (DK)
7.
Vordingborg IF-2 (DK)
8.
Vinding SF (DK)
9.
Stautrup IF-1 (DK)
10.
Stautrup IF-2 (DK)
11.
Snejbjerg SG&I (DK)
12.
Snejbjerg SG&I (DK)
13.
BSV Menden (DE)
14.
DRC (NL)
15.
V.v Noordwijk (NL)
16.
DSO (NL)
17.
VFC (NL)
18.
R.K.S.V. DE Ster (NL)
19.
VV Beekbergen (NL)
20.
GVAV-Rapiditas (NL)
21.
vv De Weide (NL)
22.
CSV'28 (NL)
23.
SVI (NL)
24.
ZAC (NL)
Hanze Trophy U16
1.
Gillford Park (EN)
2.
Leicester Celtic FC (IE)
3.
R.F.C. Knokke (BE)
4.
Hover IF (DK)
5.
KSV (NL)
6.
FC Velsenoord (NL)
7.
SV Alliance 22, (NL)
8.
VFC (NL)
9.
sv parkhout (NL)
10.
SVI (NL)
11.
ZAC (NL)
Hanze Trophy U17
1.
KVV Quick Boys (NL)
2.
R.U. Rixensartoise (BE)
3.
Oranienburger FC Eintracht (DE)
4.
SC Ostenland (DE)
5.
DJK Haaren (DE)
6.
ZAC (NL)
7.
SVI -1 (NL)
8.
SVI -2 (NL)
Tournament sponsored by